В ЕФИР СИ

Сега слушаме
Ксетка фон Тейп - Аз излизам [00:04:18]DARKWAVE RADOMIR - BG Underground Rarities
Година на издаване: 2009
Албум: demo
Прослушвания: 18
Ксе: "Пиша песни откак се познавам. Иначе свиря на пиано от 5-годишна. Но в тежкия период на късния пубертет се разделих с пианцето - мило, драго, дърто и немско - и оттогава имам само безразборни и спорадични контакти със случайни пиана, на които си припомням съчинените от мен композиции. На 17-ия ми рожден ден, обаче, ми подариха акустична "орфейка". Кръстена е "Мара Общата". Първите ми парчета с китара се зародиха на нея, преди да се науча да пипам грифа - парчета от типа на "Нищо". После вкарах малко повече зарибявка в докосванията по грифа и направих и по-интересни от китарджийска гледна точка парчета... Иначе съм патологичен АВТОР - свирещ, рисуващ, пишещ и пеещ - аз обичам да правя нещата, които са се появили от мен, защото обичам да ги правя... Най-голямата ми сила обаче май е писането, тъй като за текстове получавам "хвалби" най-често. Септември 2009 г. си направих първия "официален" лайв с пълен сет-лист в клуб "Лебовски" в Пловдив. Малко след това се събрахме с Ачо ("Под Дъжда") и Любо ("АС" и "Котки под Коли") и сформирахме КсеТоФон, който все още си търсеше правилното име през април 2010 г., когато направи първия си концерт след общо 6 репетиции. Името си приплъзна през нетя, покрай публикуваните в Ю-Тъп лайв-видеа и дори получих настоятелна покана за мой собствен гиг от една душичка, която по-късно ми стана приятел. Края на 2011 г. групата претърпя известно префасониране - Любо напусна, а на негово място дойде Яската (Z3n) с дръм-машина и програминг. Поначало се прекръстихме на Псевдо Кседо, но по-късно решихме, че не ни звучи добре и станахме Ксетка Фон Тейп. При нас нещата са спокич и тотално НЕориентирани към комерс, постоянни натрапчиви участия и пошла пропаганда. Свирим си, каквото ни харесва и както ни харесва и излизаме на сцена, когато ни поканят. За разлика от много други хора , аз никога не каня приятели на свой гиг. Който чул - чул, който го интересува - разбрал е. Трая си. И всеки път попадам (с удоволствие!) на публика с преобладаващи непознати лица и се радвам на това, че са намерили нещо свое в нашите песни. Музиката е любов, най-искреното, което даваш от себе си е еквивалентно на секса и АЗ съм на светлинни години от идеята да се превърна в музикална курва и да си броя стинките след концерта. Според мен си заслужава усилията да поработиш, за да имаш възможността да твориш. Музикантите правят сцената." Повече текстове и приказки - на https://kcekce.blog.bg
Предстои да чуем
  • Indignity - Болен
  • Стенли - Свят на самотници
  • Глоба - Плувам
  • Tod Gheorg - Дим
  • Ревю - Чичо (на живо)
  • Забранени символи - На-на-на
  • Cigaretta - Crime
  • TubeFX - Message to Ganesha
По-рано слушахме
  • 20:12:49 Margo Spring - Zona 06 [00:05:27]
  • 20:08:08 Energoblock - Intro [00:04:44]
  • 20:05:30 Две Купета - 12 часа [00:02:38]
  • 20:02:14 Контрол - Не умирахме от щастие - Demo [00:03:06]
  • 19:57:51 PсихоIвашкин - Цветно кърви / Live / Закъснелият концерт на Ул. "Нов Живот" Вх.ХХХ@Toplocentrala / 19.5.2023 [00:04:25]
  • 19:53:52 Mephistoo - Къса пола в знойната нощ [00:03:59]
  • 19:50:16 Debazzer - Zombies on the Dance Floor [00:03:35]
  • 19:48:17 Никога преди смъртта не гледам миражи за успокоение - Кюфтенца със сос [00:01:53]

Не изпращаме спам! Разбери повече тук.

Ти си Darkwave Radomir

24/7/365 ONLINE AUDIO STREAM

Bulgarian Rare Undergound Music

Current track
🎵 Artist - Title DARKWAVE RADOMIR - BG Underground Rarities

Ти си DWR.radio